Medivet Ecza Deposu, 2003 yılından beri sperma ve medikal pazarlamasında öne çıkan bir markadır.

Xenetica Fontao (İspanya)

Xenetica Fontao 1998 yılında Galiçya Bölgesel Hükümeti, Galiçya Holstein Birliği, Galiçya Tarım Garantisi Fonu, yetiştiriciler birliği, Rubia Gallega Ulusal Sığır Yetiştiricileri birliğinin katılımıyla halka açık olarak kurulmuş bir şirkettir.

470 adet Holstein, Rubia Gallega, Belçika Mavisi ve Limuzin içeren Galiçya suni tohumlama merkezini yönetmektedir. 1999 yılında moleküler genetik laboratuvarını kurmuş olup, sağlık ve hayvancılık alanında DNA biyoteknolojisini kullanarak bu alanda hizmet vermeye devam etmektedir.

Jihočeský Chovatel A.S. (Çek Cumhuriyeti)

Jihočeský chovatel a.s. şirketi 1992 yılında České Budějovice'deki bölgesel ıslah şirketinin özelleştirilmesi sırasında kuruldu.

Faaliyetinin ana konusu, boğa sperminin üretimi ve satışı da dahil olmak üzere Simmental, Holstein ve etçi sığır ırklarının yetiştirilmesidir.

Rowler Limited (İrlanda)

Rowler Ltd % 100 çiftçiye aittir.

NCBC aracılığıyla, İrlanda'daki en büyük sığır ve süt ürünleri yetiştirme programlarını yürütürler. Her boğa, çiftçiye en yüksek getiriyi sağlamak amacıyla seçilir. ICBF (ulusal veri tabanı ve bağımsız genetik değerlendirmelerden sorumlu İrlanda Sığır Yetiştirme Federasyonu) ve Teagasc (Ulusal Araştırma, eğitim ve danışma merkezi) ile işbirliği sayesinde, seçim programı bilim ve verilere dayanmaktadır. İrlanda, dünyadaki en büyük genotiplenmiş sığır eti popülasyonuna sahip olup, fenotipik alan performansı ile finansal veriler kullanılarak değerlendirmeler yapılmaktadır.

Bg-Wölsau Eg (Almanya)

1951 yılında suni tohumlama hizmeti için kooperatif olarak kurulmuştur. 3 ayrı binada 83 adet boğaya sahip olup, Nisan ayında EU kritlerlerine uygun yeni karantina binası hizmete girecektir. En üst düzey üretim metodları ile 500.000 üzerinde tohum üretme kapasitesine sahiptir.